مانیکور خیس شامل خیساندن دست در آب برای نرم شدن کوتیکول و پوست های اضافی اطراف ناخن است که بعدا با سوهان برداشته می شود. مانیکور خشک به دو روش معمولی و روسی انجام می شود. حتما شما با مراحل مانیکور معمولی آشنا هستید و حتی می توانید در خانه آن را انجام دهید. اما مانیکور روسی کمی متفاوت است و به ابزارهای حرفه ای و آموزش دقیق و حرفه ای نیاز دارد. برای آشنایی بیشتر با این روش و آموزش مانیکور روسی در این مطلب با ما همراه باشید.

همچنین، اگر به حرفه کاشت ناخن علاقه مند هستید و دوست دارید از این طریق کسب درآمد کنید، در دوره آموزش کاشت ناخن شرکت کنید تا تمام تکنیک های کاشت ناخن را به طور کامل آموزش ببینید.

مانیکور روسی

مانیکور روسی چیست؟

در مانیکور روسی (گاهی اوقات به آن مانیکور خشک یا مانیکور الکترونیکی می گویند) از یک سوهان برقی برای از بین بردن پوست اضافی اطراف بستر ناخن به جای روش های سنتی مانند خیساندن آب و استفاده از نیپر و پوشر کوتیکول، استفاده می شود. اگر برای انجام مانیکور به روش سنتی به ۴۵ دقیقه زمان نیاز داشته باشید، برای مانیکور روسی حداقل باید یک ساعت و نیم وقت بگذارید تا مطمئن شوید که هر مرحله کاملا ایمن و دقیق انجام می شود. با وجود اینکه ویدئوهای آموزشی بسیاری برای آموزش مانیکور روسی وجود دارد، اما انجام این کار بی خطر نیست. زیرا ممکن است به طور تصادفی به بستر ناخن خود آسیب برسانید و در نتیجه ناخن خود را در معرض خطر عفونت قرار دهید.

این رو هم بخون:ایده های جذاب برای طراحی ناخن به سبک گروه بی تی اس

مراحل انجام مانیکور روسی

برای درک بهتر این فرآیند، می توانید مراحل انجام مانیکور روسی را در چند مرحله خلاصه کنید:

  • مرحله اول پاک کردن لاک ژل با یک نوع سوهان برقی است.
  • پس از آن، با یک سرسوهان تیزتر پوست اضافی اطراف بستر ناخن و کوتیکول ها برداشته می شود. (اگر کوتیکول بیش از حد رشد نکرده باشد، با آن کاری نداریم)
  • سپس ناخن با سرسوهان سوم صاف می شود تا براق و سالم به نظر برسد.
  • مراحل نهایی شامل کامل کردن شکل ناخن، رنگ کردن ناخن با لاک ژل و سایر ابزار طراحی است. هر مرحله حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.

آموزش مانیکور روسی مرحله به مرحله

۱. از پوشر کوتیکول استفاده کنید

پوشر کوتیکول یکی از ابزار اصلی مانیکور و پدیکور محسوب می شود که هم در مانیکور معمولی و هم در مانیکور روسی کاربرد دارد. در ابتدای کار، مانند مانیکور معمولی، کوتیکول های ناخن را با استفاده پوشر کوتیکول کمی عقب بزنید. با این کار کوتیکول های چسبیده به ناخن را جدا کرده و آن را برای مراحل بعدی آماده می کنید.

ویدئو شماره ۱- استفاده از پوشر کوتیکول

۲. زیر کوتیکول را سوهان بکشید


با استفاده از یک سرسوهان شعله ای کوچک، دقیقا قسمت زیر کوتیکول را سوهان بکشید. دقت کنید که در این مرحله سرعت سوهان را روی کم ترین حالت ممکن تنظیم کنید. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، جهت چرخش سرسوهان است. جهت چرخش سرسوهان باید خلاف جهت حرکت دست شما باشد. بنابراین، ابتدا نیمه سمت چپ ناخن را سوهان بکشید. جهت حرکت دست شما به سمت چپ و جهت چرخش سوهان به سمت راست باشد. سپس جهت سوهان را تغییر دهید و نیمه راست ناخن را سوهان بکشید.

ویدئو شماره ۲- سوهان کشی ناخن

۳. با یک سر سوهان برقی کوتیکول را عقب بزنید


دستگاه را خاموش کنید. سرسوهان قبلی را با یک سرسوهان مخروطی کوچک و باریک عوض کنید و دوباره دستگاه را روشن کنید. این سرسوهان نوک تیزی دارید و می تواند به زیر کوتیکول رفته و آن را بلند کند. بدین ترتیب به راحتی کوتیکول را عقب می زند. در این مرحله نیز سرعت چرخش دستگاه باید پایین باشد.

ویدئو شماره ۳- فیلم مانیکور روسی

۴. سرسوهان را عوض کنید


یک بار دیگر سرسوهان را عوض کنید. این بار از یک سرسوهان استوانه ای باریک، اما یک شماره بزرگتر از سرسوهان اولی، استفاده کنید و آن را روی تمام سطح کوتیکول و گوشت های اطراف ناخن بکشید. در این مرحله باید کوتیکول ها را به اندازه کافی بلند کنید تا برای مرحله بعد آماده شوند.

ویدئو شماره ۴- آموزش مانیکور روسی

۵. کوتیکول های اضافی را بردارید


یک سرسوهان پاک کننده متوسط بردارید و آن را به آرامی روی کوتیکول ها بکشید. در این مرحله باید تمام کوتیکول های اضافی را بردارید تا دورتادور ناخن کاملا تمیز و مرتب شود.

ویدئو شماره ۵- مراحل مانیکور روسی

۶. بافر ناخن را انجام دهید


پس از اینکه مراحل قبل را روی تمام ناخن ها انجام دادید، مقداری مایع مخصوص مانیکور روی ناخن ها اسپری کنید و روی ناخن و انگشتان بمالید. سپس یک دستمال کاغذی را دور انگشتتان بپیچید، به آن الکل بزنید و روی ناخن ها بکشید. اکنون نوبت مرحله آخر کار است. در این مرحله به جای استفاده از بافر ناخن،‌ از یک سرسوهان پاک کننده دیگر استفاده کنید تا سطح ناخن کاملا صاف و یکدست شود. در آخر هم مقداری روغن کوتیکول به ناخن ها بزنید تا از تحریک و ترک خوردن آن ها در اثر خشکی جلوگیری کنید.

ویدئو شماره ۶- آموزش مانیکور روسی

آیا مانیکور روسی خطرناک است؟

اگر مانیکور روسی به دست یک فرد غیرحرفه ای انجام شود بله. خطرناک است. این یک مانیکور و پدیکور بسیار تخصصی است و فقط افراد حرفه ای می توانند آن را انجام دهند. زیرا نیاز به استفاده دقیق از سوهان های برقی توسط یک تکنسین ناخن دارد که آموزش های تخصصی و حرفه ای دیده است.

مزایای مانیکور روسی چیست؟

مانیکور روسی بدون شک عالی است. این نوع مانیکور می تواند ناخن های شما را درخشان تر کرده و رشد آن ها را بهبود بخشد. علاوه بر این، یکی دیگر از مزایای این روش مانیکور، ماندگاری بالای آن است. در واقع شما می توانید به مدت ۴ هفته ناخن های مرتب و براقی داشته باشید و پس از این مدت به ناخن کار خود مراجعه کنید.