وسایل طراحی ناخن:

وسایل طراحی ناخن

1- قلم های طراحی ناخن

 این روزها هنر طراحی ناخن در حال رونق است و تکنیک ها و طرح های جدیدی را شکل می دهد. در حالی که بدست آوردن چیزی منحصر به فرد بیشتر به مهارت طراحی شما بستگی دارد، هنگامی که بدانید از چه ابزاری استفاده کنید و چگونه طراحی را به درستی انجام دهید، می توانید به راحتی در کار طراحی ناخن ها حرفه ای شوید. برای کمک به شما در این زمینه، راهنمای زیر را آماده کرده‌ایم که در آن انواع  قلم های طراحی ناخن نظیر قلم سرگرد، سوزنی و ... به شما معرفی می‌شود.

1- قلم طراحی سرگرد

این قلم همه کاره ترین و رایج ترین قلم طراحی ناخن است که برای ایجاد طرح های پیچیده استفاده می شود. همچنین به ایجاد الگوهای های مختلف کمک می کند. این نوع قلم ها به ساختن ناخن سه بعدی با استفاده از پودر اکریلیک و مونومر کمک می کنند.

2- قلم طراحی سوزنی

این قلم ناخن به ایجاد خطوط راه راه (خطوط بلند)، یا الگوهای خط کشی کمک می کند و همچنین می توانید از آنها برای ساختن الگوهای حیوانی مانند نقش های گورخری یا ببری استفاده کنید. با قلم های طراحی سوزنی می توانید به راحتی خطوط مستقیمی را طراحی نمایید.

3- قلم طراحی آمبره

این قلم برای طراحی و محو کردن دو رنگ روی کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد که طرح آمبره را ایجاد می نماید. لبه آن دارای اشکال مختلفی است که هر یک طرح خاصی را روی ناخن ایجاد می نماید.

4- قلم طراحی سرکج

از این نوع قلم طراحی بیشتر برای تمیز کردن اضافات لاک و طراحی ها از روی کوتیکول ها و اطراف ناخن استفاده می شود. همچنین برای ایجاد خط فرنچ روی ناخن نیز مناسب می باشد و به دلیل زاویه دار بودن لبه آن می توان به راحتی دو رنگ مختلف را برای طراحی به کار برد.

5- قلم طراح باد بزنی

 قلم بادبزنی در پاشیدن دیزاین هایی مانند اکلیل، پودر شیمر و پودر شوگر و همچنین پاک کردن اضافات آنها بعد از اتمام کار از روی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد.

6- قلم طراحی دیتیل(جزئیات)

 از قلم طراحی دیتیل برای اضافه کردن جزئیات به طراحی ناخن استفاده می شود. به دلیل کوتاه و سفت بودن موهای این قلم، کنترل بیشتری برای کارهای دقیق تر ارائه می دهد و از دقت بسیار خوبی برخوردار است.

وسایل طراحی ناخن

2- قلم داتینگ(نقطه گذاری)

 اگر می‌خواهید روی ناخن‌هایتان نقطه‌های ریز یا بزرگ ایجاد کنید، یا با استفاده از یک سری دایره‌ها طرحی متفاوت ایجاد کنید، می توانید از قلم داتینگ استفاده نمایید. با استفاده از قلم داتینگ می توانید علاوه بر ایجاد دایره های کوچک و بزرگ اشکال متفاوتی نظیر طرح های پوست پلنگ و ... را روی ناخن ها طراحی نمایید و به ساده ترین روش طراحی های دشوار را روی ناخن ها ایجاد نمایید.

وسایل طراحی ناخن

3- استیکر(برچسب) ناخن

برچسب‌های ناخن، که به عنوان روکش ناخن نیز شناخته می‌شوند، چسب‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را به صورت ورقه‌ ای تهیه نمایید، استیکر های ناخن برچسب هایی هستند که به ناخن‌های شما چسبیده و مانند لاک به نظر می‌رسند. برخی از برچسب‌های ناخن حتی از لاک ساخته شده‌اند و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند.

وسایل طراحی ناخن

4- نگین ناخن

 نگین های دیزاین ناخن تزئینات پر زرق و برق و رنگارنگی برای ناخن های شما هستند. این نگین های تزئینی ممکن است مانند الماس شفاف باشند یا در ده ها رنگ مختلف از نئون تا پاستلی موجود باشند. نگین های ناخن به شکل های گرد، قطره ای و حتی مربعی وجود دارند. آنها شبیه سنگ های قیمتی مورد استفاده در جواهرات هستند، با این تفاوت که آن ها کوچک تر می باشند. تکنسین های حرفه ای ناخن و دوستداران مد ناخن از ساختن آثار هنری درخشان ناخن با استفاده از نگین های ناخن لذت می برند.

وسایل طراحی ناخن

5- نوار دیزاین منعطف ناخن

نوار دیزاین منعطف ناخن می تواند به هر مانیکور و طراحی، زیبایی و درخشندگی بدهد. نوار دیزاین منعطف از انواع لوازم طراحی ناخن محسوب می شود که دارای اندازه ها و رنگبندی مختلف است و قابلیت ایجاد طیف گسترده ای از طرح های منحصر به فرد را دارد. به دلیل منعطف بودن، متناسب برای طراحی روی هر اندازه و شکلی از ناخن می باشد و به راحتی روی سطح ناخن قرار می گیرد.

وسایل طراحی ناخن

6- فویل ناخن

یکی دیگر از ابزار های طراحی ناخن دیزاین فویل ناخن می باشد که در انواع رنگ ها و طرح های زیبا و منحصر به فرد موجود می باشند. فویل ناخن هم به وسیله چسب فویل و هم لاک نیمه خشک به ناخن ها می چسبد، با این حال برای استفاده راحت تر از فویل ناخن می توانید از چسب مخصوص فویل استفاده نمایید و طراحی زیبایی برای ناخن ها ایجاد نمایید.

وسایل طراحی ناخن

7- شوگر افکت ناخن

طراحی ناخن ها با استفاده از دیزاین شوگر افکت یکی از روش های جدید و امروزی است که طراحی و دیزاین های مختلفی با استفاده از آن ایجاد شده است. در این روش از یک پودر شکری برای طراحی ناخن ها استفاده می شود که در انتها حالتی شکری و برجسته روی ناخن ها ایجاد خواهد شد.

وسایل طراحی ناخن

8- شابلون ناخن

یکی از وسایل طراحی ناخن که کار ناخنکارها را در طراحی ناخن ها بسیار آسان و راحت کرده است دیزاین شابلون ناخن می باشد. شابلون یک قطعه از جنس پلاستیک یا فلز است که انواع و اقسام شکل و طرح های مختلف روی سطح آن ایجاد شده است. شما می توانید برای مطالعه نحوه استفاده از شابلون ناخن با کلیک روی لینک آبی از پست مورد نظر دیدن کنید و شیوه استفاده از شابلون ناخن را بیاموزید.

وسایل طراحی ناخن

9- ژل آدامسی(گام ژل)

برای طراحی ناخن ها علاوه بر دیزاین های مختلف طراحی، ژل های طراحی ناخن مانند ژل آدامسی تولید شده اند که برای طراحی برجسته و گلسازی روی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و به شما این امکان را می دهد که بدون محدودیت طراحی های منحصر به فرد خود را روی ناخن ها ایجاد نمایید. ژل آدامسی که با نام گام ژل نیز شناخته شده است، در میزان غلظت با دیگر ژل ها فرق دارد و به اندازه ای غلیظ می باشد که شبیه به آدامس است و طرحی 4 بعدی روی ناخن ایجاد می کند.

وسایل طراحی ناخن

10- رنگ اکریلیک

اگر در طراحی مهارت دارید، مطمئناً دوست دارید طرح های منحصر به فردی را روی ناخن های خود ایجاد کنید و برای این کار رنگ های اکریلیک در طراحی ناخن ها به کمک شما می آیند. رنگ های اکریلیک به صورت ست موجود می باشد. می توانید کل مجموعه را تهیه کنید یا رنگ های مورد علاقه خود را برای ایجاد طرح های هنری ناخن انتخاب کنید.